Ratkaisumme paineen -, lämpötilan -,voiman ja pinnankorkeuden mittauksessa sekä kalibroinnissa että SF6 kaasun käsittelyssä ja analysoinnissa, tekevät meistä, WIKA:sta, erottamattoman osan asiakkaittemme liiketoimintaa.
Emme näe itseämme pelkkänä laitteidentoimittajana, vaan myös yhteistyökumppanina, joka tarjoaa räätälöityjä ratkaisuja erilaisiin tarpeisiin.
Takaisin
Ex-suojaus EEx-d, IP 66
Nämä korkealaatuiset painekytkimet on tarkoitettu erityisesti sovelluksiin vaarallisilla alueilla, joissa on rajoitetusti tilaa.
Tuotteen korkea laatu ja valmistustapa ISO 9001:2000 -standardin mukaan takaavat, että laitteiston valvonta onnistuu luotettavasti. Kytkimien laatua valvotaan kaikissa tuotantovaiheissa. Näin ollen valmiit tuotteet ovat 100 % testattu.
Kaikki kostuvat osat on vakiona valmistettu Hastelloy® C276 -materiaalista tai haponkestävästä teräksestä. Jokaisesta kytkinperheestä on saatavilla IP 66-, Ex-ia- tai Ex-d-mallit (Ex-ia katso malli PXS, datalehti PV 34.36).
Mahdollisimman joustavan käytön takaamiseksi painekytkimet on varustettu mikrokytkimillä, jotka mahdollistavat sähkökuormien (maks. 5 A / AC 220 V) suorat kytkentätoiminnot.
Kultalevyisillä koskettimilla varustetut, ilmatiiviisti hitsatut kytkimet voidaan valita matalammille kytkentäjännitteille, esim. PLC-sovelluksissa.
Käyttämällä levyjousta, jossa on esijännitetty "snap-action" spiraaliputki, mallin PXA painekytkimestä saadaan erittäin luotettava. Näin se takaa optimaaliset käyttöominaisuudet.
Malli 910.12
Messinkiä, terästä tai ruostumatonta terästä
Malli IVM
Mittausinstrumenttien prosessiliityntä
Malli 910.13
Messinkiä tai ruostumatonta terästä
Malli 910.14
Mallit IV10, IV11, IV19, IV1A, IV1B, IV1N
Malli 910.15
Malli 910.17
Malli 910.11
Malli IV2
2-venttiilihana
Malli MA
Ex-suojaus Ex-d, IP 65
Malli PCA
Ex-suojaus EEx-d, IP 65
Malli PXS
Malli haponkestävästä teräksestä, IP 66
Malli BWX
Malli haponkestävästä teräksestä, IP 65
Malli PCS
IP 65
Mallit BA, BAX
Toivelistalla ei ole valittuna yhtään dokumenttia. Voit lisätä dokumenttejä latausvalikosta. Valitse kieli painamalla lipun kuvaketta.
Maksimimäärä (20) saavutettu.
Syötä sähköpostiosoite, jos haluat latauslinkin sähköpostitse:
Virheellinen sähköpostiosoite.
Huom: Toivelistallasi ei ole tällä hetkellä yhtään tuotetta. Voit lisätä minkä vain tuotteen tuoteluettelosta toivelistallesi. Tämä onnistuu valitsemalla haluttu tuote listalta.
Suurin sallittu määrä saavutettu.
Saadaksesi tarjouksen valituista tuotteista, aloita tiedustelu painamalla painiketta.