Ratkaisumme paineen -, lämpötilan -,voiman ja pinnankorkeuden mittauksessa sekä kalibroinnissa että SF6 kaasun käsittelyssä ja analysoinnissa, tekevät meistä, WIKA:sta, erottamattoman osan asiakkaittemme liiketoimintaa.
Emme näe itseämme pelkkänä laitteidentoimittajana, vaan myös yhteistyökumppanina, joka tarjoaa räätälöityjä ratkaisuja erilaisiin tarpeisiin.
Takaisin
Laippaliityntä
Monoblok venttiili on suunniteltu prosessiteollisuuden vaatimuksien mukaisesti, erityisesti kaasu- ja agressiivisien medioiden sovelluksiin. Kompaktin kokoinen sulkuventtiili erottaa instrumentin prosessimediasta.
Palloventtiiliä suositellaan nestemäisiin ja likaisiin miattaviin aineisiin, koska se on helppo pitää puhtaana suoran porauksen ansiosta.
Yksi komponentti minimoi vuotokohda ja minimoi riskin, että prosessiaine päätyisi ulkoilmaan. Venttiilin istukan muoto ja kahdennetut rungon tiivisteet takaavat
pitkän kestävyyden ja tiiviyden. Istukan turvaratkaisun ansiosta venttiili pystytään aina sulkemaan ja saattamaan turvalliseen tilaan. Tiiveys on aina taattu ja mitään prosessiaineita ei pääse ympäristöön
Sisäosien korkealuokkainen koneistus takaa kevyet ja tarkat liikkeet kovassakin paineessa ja pitkän ajan käyttämättömyyden jälkeen. Pintakäsittely estää korroosion ja venttiili on helppo pitää puhtaana.
Malli IVM
Mittausinstrumenttien prosessiliityntä
Mallit IBS3, IBJ4
Näytteenotto- ja injektioprosseihin
Mallit IBF2, IBF3
Mallit IBM2, IBM3
Kierreliitäntä
Prosessiliityntä: laippa , instrumenttiliityntä : ½ NPT sisäkierre
Toivelistalla ei ole valittuna yhtään dokumenttia. Voit lisätä dokumenttejä latausvalikosta. Valitse kieli painamalla lipun kuvaketta.
Maksimimäärä (20) saavutettu.
Syötä sähköpostiosoite, jos haluat latauslinkin sähköpostitse:
Virheellinen sähköpostiosoite.
Huom: Toivelistallasi ei ole tällä hetkellä yhtään tuotetta. Voit lisätä minkä vain tuotteen tuoteluettelosta toivelistallesi. Tämä onnistuu valitsemalla haluttu tuote listalta.
Suurin sallittu määrä saavutettu.
Saadaksesi tarjouksen valituista tuotteista, aloita tiedustelu painamalla painiketta.