Ratkaisumme paineen -, lämpötilan -,voiman ja pinnankorkeuden mittauksessa sekä kalibroinnissa että SF6 kaasun käsittelyssä ja analysoinnissa, tekevät meistä, WIKA:sta, erottamattoman osan asiakkaittemme liiketoimintaa.
Emme näe itseämme pelkkänä laitteidentoimittajana, vaan myös yhteistyökumppanina, joka tarjoaa räätälöityjä ratkaisuja erilaisiin tarpeisiin.
Takaisin
Näytteenotto- ja injektioprosseihin
Näytteenotto- ja injektioprosseihin sopivalla anturilla varustetut monoblockventtiilit on suunniteltu prosessiteollisuuden tarpeita varten. Erityisesti ne sopivat maakaasusovelluksiin ja aggressiivisille nesteille. Kompakti rakenne sisältää kaksi sulkuventtiiliä erottamaan laitteen prosessista.
Modulaarinen monoblockrakenne mahdollistaa pallo- ja/tai neulaventtiilien käytön. Ruiskutusventtiileissä on myös integroitu takaiskuventtiili, joka estää kaksisuuntaisen virtauksen. Integroitu anturi on kiinnitetty tukevasti venttiiliin, ja se on suunniteltu putkiston virtausolosuhteiden mukaan.
Istukan rakenne ja venttiilin rungon kahdennettu tiivistys takaavat pitkän käyttöiän ja tiiviyden. Siinä tapauksessa, että pehmeä tiiviste pettää, metalli-metalli-tiiviste varmistaa, että venttiili toimii ja saadaan ohjattua turvalliseen asentoon. Tiiviys prosessin ja mittalaitteen sekä ulkoilman välillä on taattu.
Sisäosien huipputarkan koneistuksen ansiosta niiden liikkeet ovat pehmeitä ja tarkkoja korkeissa paineissa ja pitkän käyttämättömyydenkin jälkeen. Pinnan korkealuokkainen viimeistely estää aggressiivisten nesteiden aiheuttamaa korroosiota ja helpottaa laitteen puhtaanapitoa.
Mallit IBF2, IBF3
Laippaliityntä
Mallit IBM2, IBM3
Kierreliitäntä
Malli IVM
Mittausinstrumenttien prosessiliityntä
Monoblockventtiili näytteenottoprosesseihin, IBS3
Toivelistalla ei ole valittuna yhtään dokumenttia. Voit lisätä dokumenttejä latausvalikosta. Valitse kieli painamalla lipun kuvaketta.
Maksimimäärä (20) saavutettu.
Syötä sähköpostiosoite, jos haluat latauslinkin sähköpostitse:
Virheellinen sähköpostiosoite.
Huom: Toivelistallasi ei ole tällä hetkellä yhtään tuotetta. Voit lisätä minkä vain tuotteen tuoteluettelosta toivelistallesi. Tämä onnistuu valitsemalla haluttu tuote listalta.
Suurin sallittu määrä saavutettu.
Saadaksesi tarjouksen valituista tuotteista, aloita tiedustelu painamalla painiketta.