Ratkaisumme paineen -, lämpötilan -,voiman ja pinnankorkeuden mittauksessa sekä kalibroinnissa että SF6 kaasun käsittelyssä ja analysoinnissa, tekevät meistä, WIKA:sta, erottamattoman osan asiakkaittemme liiketoimintaa.
Emme näe itseämme pelkkänä laitteidentoimittajana, vaan myös yhteistyökumppanina, joka tarjoaa räätälöityjä ratkaisuja erilaisiin tarpeisiin.
Takaisin
Ohutkalvotekniikalla 50 kN:iin saakka
Jännitys-/puristusvoima-anturit on suunniteltu suoran voiman staattisiin ja dynaamisiin mittaustehtäviin. Niillä voidaan määrittää jännitys- ja puristusvoimat erilaisissa käyttökohteissa.Tämän sarjan voima-antureita käytetään aksiaalisten voimien mittaamiseen sähköisistä painekaroista, ylikuormitussuojan seurantaan nostosylintereissä ja voiman mittaukseen lävistimissä, painoissa ja hitsauspistooleissa. Optiona on saatavana sovellettavat tekniset ja alueelliset hyväksynnät.
Nämä voima-anturit on valmistettu vahvasta korroosion- ja haponkestävästä teräksestä 1.4542, joka sopii erityisesti voima-anturien käyttökohteisiin. Vakiomalliset aktiiviset virta- ja jännitelähdöt ovat käytettävissä lähtösignaaleina (4 ... 20 mA / 0 ... 10 V). Rinnankäyvät lähtösignaalit ja CAN-protokollat ovat mahdollisia.
Malli F2303
Mallit F2301, F23C1, F23S1
Ohutkalvotekniikalla 100 kN:iin saakka
Toivelistalla ei ole valittuna yhtään dokumenttia. Voit lisätä dokumenttejä latausvalikosta. Valitse kieli painamalla lipun kuvaketta.
Maksimimäärä (20) saavutettu.
Syötä sähköpostiosoite, jos haluat latauslinkin sähköpostitse:
Virheellinen sähköpostiosoite.
Huom: Toivelistallasi ei ole tällä hetkellä yhtään tuotetta. Voit lisätä minkä vain tuotteen tuoteluettelosta toivelistallesi. Tämä onnistuu valitsemalla haluttu tuote listalta.
Suurin sallittu määrä saavutettu.
Saadaksesi tarjouksen valituista tuotteista, aloita tiedustelu painamalla painiketta.