Ratkaisumme paineen -, lämpötilan -,voiman ja pinnankorkeuden mittauksessa sekä kalibroinnissa että SF6 kaasun käsittelyssä ja analysoinnissa, tekevät meistä, WIKA:sta, erottamattoman osan asiakkaittemme liiketoimintaa.
Emme näe itseämme pelkkänä laitteidentoimittajana, vaan myös yhteistyökumppanina, joka tarjoaa räätälöityjä ratkaisuja erilaisiin tarpeisiin.
Takaisin
2 200 kN:iin saakka
Puristusvoima-antureita käytetään puristusvoimien määrittämiseen erilaisissa käyttökohteissa, ja ne sopivat hyvin staattisiin voiman mittauskohteisiin Kestävän rakenteensa, erinomaisen tarkkuutensa ja matalan kokonaiskorkeutensa ansiosta voima-antureita käytetään erittäin vaativissa teollisissa käyttökohteissa sekä laboratorioissa ja testauslaitoksissa.
F1227-mallin sähkötoimiset voima-anturit on valmistettu ruostumattomasta teräksestä, ja niitä voidaan käyttää korkeiden, enintään 2 200 kN:n staattisten puristusvoimien mittaukseen. Voima-anturi asennetaan vakiona vaaka- tai pystysuoraan.
HuomautusJotta ylikuormitukselta vältytään, on voima-anturi kytkettävä sähköisesti asennuksen ajaksi ja mitta-arvoa on seurattava. Mitattava voima on johdettava keskikohdan läpi niin, ettei siihen kohdistu poikittaisvoimia.Optiot
Malli F1814
Pienikoinen malli, 1 000 N:iin saakka
Malli F1811
Yleismalli 300 kN:iin saakka
Malli F1226
Pienikoinen malli, 225 kN:iin saakka
Toivelistalla ei ole valittuna yhtään dokumenttia. Voit lisätä dokumenttejä latausvalikosta. Valitse kieli painamalla lipun kuvaketta.
Maksimimäärä (20) saavutettu.
Syötä sähköpostiosoite, jos haluat latauslinkin sähköpostitse:
Virheellinen sähköpostiosoite.
Huom: Toivelistallasi ei ole tällä hetkellä yhtään tuotetta. Voit lisätä minkä vain tuotteen tuoteluettelosta toivelistallesi. Tämä onnistuu valitsemalla haluttu tuote listalta.
Suurin sallittu määrä saavutettu.
Saadaksesi tarjouksen valituista tuotteista, aloita tiedustelu painamalla painiketta.