Ratkaisumme paineen -, lämpötilan -,voiman ja pinnankorkeuden mittauksessa sekä kalibroinnissa että SF6 kaasun käsittelyssä ja analysoinnissa, tekevät meistä, WIKA:sta, erottamattoman osan asiakkaittemme liiketoimintaa.
Emme näe itseämme pelkkänä laitteidentoimittajana, vaan myös yhteistyökumppanina, joka tarjoaa räätälöityjä ratkaisuja erilaisiin tarpeisiin.
Takaisin
Kotelo haponkestävästä teräksestä, NS 40, 50 ja 63
SwitchGAUGE PGS21 -malli on bourdonkaarellisen painemittarin ja painekytkimen yhdistelmä. Siinä on tavallinen paikallisnäyttö ja potentiaalivapaa kosketin / koskettimia sähköiseen kytkentään.
Yksi tai kaksi kytkentäpistettä voidaan asettaa kiinteästi tehtaalla asiakkaan määritysten mukaisesti 10−90 %:iin asteikkoalueesta ja osoittaa punaisilla, asteikkoon asetettavilla merkeillä.Painemittarin osoittimen asennosta riippuen virtapiiri on avoin tai suljettu. Näin switchGAUGE-laitetta voidaan käyttää prosessin valvomiseen, esimerkiksi kun halutaan tarkkailla kaasusylinterin tai hydraulipiirin raja-arvoja.
SwitchGAUGE-vakiomallissa asteikkoalue on 0 ... 2,5 - 0 ... 400 bar. Sen tarkkuusluokka on 2,5 ja sähköistä liityntää varten on 1 m johto. Paineenmittauslaite voidaan sovittaa tarkalleen asiakaskohtaisiin vaatimuksiin kulloistakin käyttökohdetta silmällä pitäen, koska siihen on saatavilla useita lisätoimintoja (esim. muita asteikkoalueita, korkeampi tarkkuusluokka, erilaisia johdon pituuksia ja pistokeliitäntöjä).
Laite on suunniteltu EN 837-1 mukaisesti, ja se täyttää kaikki normin sisältämät vaatimukset. Lisäksi siinä on korkea suojaluokka (IP 65) ja siihen on saatavilla myös lisävarusteena nestetäyttö tärinänkestävyyden lisäämiseksi.
Malli 910.17
Malli 910.14
Mallit PGS23.100, PGS23.160, PGS26.100, PGS26.160
Prosessiteollisuuteen, NS 63, 100 ja 160
Malli PGS25
Kotelo haponkestävästä teräksestä, NS 50 ja 63
Toivelistalla ei ole valittuna yhtään dokumenttia. Voit lisätä dokumenttejä latausvalikosta. Valitse kieli painamalla lipun kuvaketta.
Maksimimäärä (20) saavutettu.
Syötä sähköpostiosoite, jos haluat latauslinkin sähköpostitse:
Virheellinen sähköpostiosoite.
Huom: Toivelistallasi ei ole tällä hetkellä yhtään tuotetta. Voit lisätä minkä vain tuotteen tuoteluettelosta toivelistallesi. Tämä onnistuu valitsemalla haluttu tuote listalta.
Suurin sallittu määrä saavutettu.
Saadaksesi tarjouksen valituista tuotteista, aloita tiedustelu painamalla painiketta.